LCIF-IR-Ystävyys

Tuhkarokkorokotus 15 miljoonalle lapselle

Leijonien maailmanlaajuisena tavoitteena on tämän kauden aikana hankkia
tuhkarokkorokotus 15 miljoonalle lapselle.


Lue lisää


Kuntoutuspihaan 25.000 €

Näkövammaisten Keskusliitolle () on luovutettu 25.000 € avustussumma kuntoutuspihahankkeen rahoittamiseen. Suurshekin otti 30.11.2011 vastaan NKL:n talousjohtaja Aila Santanen.


Lue lisää


Solidaarisuutta saksalaiselle 111-OS ystävyyspiirille

Saksalainen ystävyyspiirimme D 111-OS on osoittanut ystävyytensä N-piirille, tukemalla Sri Lankan Ratnapuran silmäsairaalaprojektia lahjoittamalla N-piirille 9000 euroa sairaalan tukemiseen.  Näillä varoilla sairaalalle hankittiin tärkeä, ennalta budjetoimaton, varageneraattori.


Lue lisää


Lions-ystävyysmatka Saksaan

Piirimme IR- ja ystävyystyöryhmä järjesti  2.- 6.12.2011 vierailun Saksaan. Matkalle osallistui 20 lionia ja puolisoa piirin eri klubeista. Isäntinä toimivat ystävyyspiirimme D110-OS leijonat. Matkan johtajana toimi työryhmän puheenjohtaja PDG Otfried Blümchen puolisonsa Aunen kanssa.


Lue lisää


LC Meissen Domstadtin kanssa allekirjoitettiin ystävyysklubisopimus

Kaksi vuotta sitten käynnistetty yhteistyö yhteisen aktiviteetin järjestämisestä
sai juhlallisen sinetin 4.12.2011 virallisen ystävyyssopimuksen allekirjoituksella.


Lue lisää


LCIF - tiedotteet

Täällä julkaistaan LCIF-, IR- ja Ystävyystoimikunnan tiedotteet.


Lue lisää


Melvin Jones Fellow

Melvin Jones -jäsenyys on arvokas tapa osoittaa sitoutumista LCIF:n humanittariseen työhön ja tukea säätiötä. Samalla se on kunniakas tapa osoittaa kunnioitusta klubin jäsenelle.

 

 


Lue lisää


Julkaisujärjestelmänä Verkkoviestin