Piirihallitus 2016-2017

Piirihallitukseen kuuluvat piirikuvernöörin (DG) lisäksi piirisihteeri (CS), piirin rahastonhoitaja (CT), piirin 1. varapiirikuvernööri (1. VDG), 2. varapiirikuvernööri (2. VDG) ja edellinen piirikuvernööri (IPDG), alueiden puheenjohtajat, lohkojen puheenjohtajat sekä asiantuntijajäseninä toimikuntien puheenjohtajat ja muut nimetyt asiantuntijat.

 

PIIRIHALLINTO 1.7.2016 - 30.6.2017

 

Piirikuvernööri (DG)  Aarne Kivioja LC Helsinki / Pakinkylä
1. varapiirikuvernööri (1. VDG)  Timo Auranen LC Helsinki / Vuosaari
2. varapiirikuvernööri (2. VDG) Heikki Tuomala LC Lovisa / Loviisa

Edellinen piirikuvernööri (IPDG) Veikko Teerioja LC Helsinki / Kruunuhaka

Piirisihteeri (CS) Markku Vesikallio LC Helsinki / Pakinkylä

Rahastonhoitaja (CT) Pentti Mäkinen LC Helsinki / Pakinkylä


 ALUEITTEN JA LOHKOJEN PUHEENJOHTAJAT

Alue I Lauri Roti LC Helsinki / Kallio
1. lohko XX
2. lohko  Jorma Nisula LC Helsinki / Revonsalmi

 

Alue II Antti Forsell LC Helsinki / Finlandia
1. lohko  Erkki Pihkoluoma LC Helsinki/Roihuvuori
2. lohko Kari Öhman LC Helsinki / Myllypuro

 

Alue III Sakari Hannula LC Helsinki / Floorankenttä
1. lohko  Johanna Raivio LC Helsinki / Keskuspuisto
2. lohko  Raimo Rahkonen LC Helsinki / Pakila
3. lohko  Marjut Heikkilä LC Helsinki / Park

 

Alue IV Kari T Piela LC Vantaa / Pähkinärinne
1. lohko Juha Hirvonen LC Vantaa / Kaivoksela
2. lohko Hannu Nurmi LC Hiekkaharju-Sandkulla
3. lohko Carl-Georg Träskman LC Vantaa / Koivukylä

 

Alue V Juha Nieminen LC Askola
1. lohko Tapio Rantanen LC Mäntsälä / Nelosväylä
2. lohko Kari Sarantila LC Porvoo / Borgoensis
3. lohko Jaakko Heinonen LC Lappträsk-Liljendahl-Pernå

 

TOIMIKUNNAT

 

PDG- ja kunniatoimikunta – Veikko Teerioja LC Helsinki / Kruunuhaka
Ohjelmatoimikunta – Risto Maunula LC Vantaa / Pähkinärinne
Viestintätoimikunta – Thorleif Johansson LC Vantaankoski-Vandaforsen
Toimittaja – Antti Tuomikoski LC Helsinki / Floorankenttä
Webmaster / Intra – Risto Maunula LC Vantaa / Pähkinärinne
Jäsentoimikunta – Kati Arkkila Helsinki / Finlandia
Koulutustoimikunta – Markku Helle LC Sipoo/Meri-Sibbo
Nuorisotoimikunta – Mirva Neva-aho-Simonsen Helsinki / Malmittaret
Quest – Jenni Luomala Helsinki / Finlandia
Leo – Anne-Maarit Bärlund LC Helsinki / Finlandia
ARS-toimikunta – Heikki Tuomala LC Lovisa-Loviisa
Punainen sulka – Sini Eloholma LC Helsinki / Aurora
100 -vuotisjuhlatoimikunta – Heikki Saarinen LC Helsinki / Pohjois-Haaga
NSR-projekti ”Aurinkokeittimiä Keniaan” – Heikki Saarinen LC Helsinki / Pohjois-Haaga
Palvelu- ja varainhankinta – Pentti Hiltunen LC Mäntsälä
Joulukortit ja nuorisoarvat Pekka Makkonen LC Helsinki / Suurmetsä
Näkövammaistyöryhmä – Arja af Heurlin LC Vantaa / Helsinge
LCIF, IR, Ystävyys – Tuomas Aunila LC Helsinki / Metsälä
LCIF-koordinaattori Tuomas Aunila LC Helsinki / Metsälä
IR-Ystävyys Otfried Blümchen LC Helsinki / Hakaniemi
Sri Lankan Lions-ystävät piirivastaava – Veikko Teerioja Helsinki / Kruunuhaka

 

.

Julkaisujärjestelmänä Verkkoviestin