Piirihallitus 2017-2018

Piirihallitukseen kuuluvat piirikuvernöörin (DG) lisäksi piirisihteeri (CS), piirin rahastonhoitaja (CT), piirin 1. varapiirikuvernööri (1. VDG), 2. varapiirikuvernööri (2. VDG) ja edellinen piirikuvernööri (IPDG), alueiden puheenjohtajat, lohkojen puheenjohtajat sekä asiantuntijajäseninä toimikuntien puheenjohtajat ja muut nimetyt asiantuntijat.

 

 

Piirikuvernööri (DG) Timo Auranen LC Helsinki / Vuosaari

1. Varapiirikuvernööri (1. VDG) Heikki Tuomala LC Lovisa-Loviisa

2. Varapiirikuvernööri (2.VDG)  Jenni Luomala LC Helsinki / Finlandia

Edellinen piirikuvernööri (IPDG) Aarne Kivioja LC Helsinki / Pakinkylä

Piirisihteeri (CS) Varpu Ylhäinen LC Vantaa / Vernissa

Rahastonhoitaja (CT) Pentti Mäkinen LC Helsinki / Pakinkylä

 

ALUEITTEN JA LOHKOJEN PUHEENJOHTAJAT

 

Alue I Jorma Nisula LC Helsinki / Revonsalmi

1. lohko Oivi Heinonen LC Helsinki / Pro Cultura

2. lohko Varpu-Liisa Haahtela LC Helsinki / Viapori

 

Alue II Kari Öhman LC Helsinki / Myllypuro

1. lohko Kari Öhman LC Helsinki / Myllypuro
2. lohko  Timo Heinonen LC Helsinki / Kontula

 

Alue III Johanna Raivio LC Helsinki / Keskuspuisto

1. lohko Marjaliisa Kauppinen LC Helsinki Pohjois-Haaga

 

2. lohko Markku Vesikallio LC Helsinki Pakinkylä

3. lohko Timo Salmi LC Helsinki / Pohjoinen

 

Alue IV Carl-Georg Träskman LC Vantaa / Koivukylä

1. lohko Veikko Väisänen LC Vantaa / Etelä

2. lohko Eero Salminen LC Vantaa / Tikkurila-Dickursby

3. lohko Marja-Leena Colerus LC Vantaa / Komeetat

 

Alue V Kaj Sjölund LC Artjärvi / Lapinjärvi / Myrskylä

1. lohko Juha Uljas LC Sipoo / Pornainen

2. lohko Leena Kuismanen LC Porvoo / Blanka

3. lohko Henri Hansson LC Lovisa-Loviisa

 

TOIMIKUNNAT

 

PDG- ja kunniatoimikunta Aarne Kivioja LC Helsinki / Pakinkylä

Koulutustoimikunta Markku Helle LC Sipoo / Meri-Sibbo

Jäsentoimikunta Kati Arkkila LC Helsinki / Finlandia

Ohjelmatoimikunta Leena Lehtonen LC Vantaa / Vernissa

Nuorisotoimikunta Mirva Neva-aho-Simonsen LC Helsinki / Malmittaret

Quest  Jenni Luomala LC Helsinki / Finlandia

Viestintätoimikunta Thorleif Johansson LC Vantaankoski-Vandaforsen

Toimittaja Antti Tuomikoski LC Helsinki / Floorankenttä

Sosiaalinen media  Jenni Luomala LC Helsinki / Finlandia

100-vuotisjuhlatoimikunta Heikki Saarinen LC Helsinki / Pohjois-Haaga

NSR-projekti "Aurinkokeittimiä Keniaan" Heikki Saarinen LC Helsinki / Pohjois-Haaga

ARS-toimikunta Kari T. Piela LC Vantaa / Pähkinärinne

LCIF, IR ja Ystävyys Tuomas Aunila LC Helsinki / Metsälä

LCIF koordinaattori Tuomas Aunila LC Helsinki / Metsälä

Sri Lankan Lions ystävät, piirivastaava Veikko Teerioja LC Helsinki / Kruunuhaka

Palvelu- ja varainhankinta Leena Logren LC Vantaa / Vernissa

Näkövammaistyöryhmä Arja af Heurlin LC Vantaa / Helsinge

Leot Anne-Maarit Bärlund LC Helsinki / Finlandia

Punainen Sulka Sini Eloholma LC Helsinki / Aurora

 

.

Julkaisujärjestelmänä Verkkoviestin