Suomen Lions-liitto ry, piiri 107-N

LIONS N-PIIRI

Itäinen Helsinki, Vantaa ja Itä-Uusimaa

Yhteystiedot 2019-2020

Piirihallitus 2019-2020

 

Piirihallitukseen kuuluvat piirikuvernöörin (DG) lisäksi piirisihteeri (CS), piirin rahastonhoitaja (CT), piirin 1. varapiirikuvernööri (1. VDG), 2. varapiirikuvernööri (2. VDG) ja edellinen piirikuvernööri (IPDG), alueiden puheenjohtajat, lohkojen puheenjohtajat sekä asiantuntijajäseninä toimikuntien puheenjohtajat ja muut nimetyt asiantuntijat.

 

Johtoryhmä

 

Piirikuvernööri Jenni Luomala LC Helsinki/Finlandia

Piirisihteeri Anne-Maarit Bärlund LC Helsinki/Finlandia

Rahastonhoitaja Pentti Mäkinen LC Helsinki/Pakinkylä

 

1.varapiirikuvernööri Markku Vesikallio LC Helsinki/Pakinkylä

2.varapiirikuvernööri Markku Helle LC Sipoo/Meri-Sibbo

Edellinen piirikuvernööri Heikki Tuomala LC Lovisa-Loviisa

 

Toimikunnat

PDG- ja kunniatoimikunta Heikki Tuomala LC Lovisa-Loviisa

Ohjelmatoimikunta Jorma Nisula LC Helsinki/Revonsalmi

Viestintätoimikunta Teija Loponen LC Helsinki/Malmittaret

Jäsentoimikunta Merja Carlander LC Helsinki/Malmittaret

Koulutustoimikunta Markku Helle LC Sipoo/Meri-Sibbo

Nuorisovaihto Leena Kuismanen LC Porvoo/Blanka

LCIF Timo Heinonen LC Helsinki/Kontula

ARS-toimikunta Kari T. Piela LC Vantaa/Pähkinärinne

Palvelu- ja varainhankinta Jyri Kurki LC Helsinki/Kontula

Lions Quest Johanna Raivio LC Helsinki/Keskuspuisto

Leot Christoffer Hansson LC Helsinki/Finlandia

 

Työryhmät ja muut piirihallituksen jäsenet

Toimittaja Arja Oksanen LC Helsinki/Malmittaret

Sri Lankan ystävät Raino Heinonen LC Helsinki/Revonsalmi

 

Alueiden ja lohkojen puheenjohtajat

 

Alue I

1.lohko Veijo Kekkonen LC Helsinki/Revonsalmi

2.lohko Osmo Rantakari LC Helsinki/Laajasalo

 

Alue II Erkki Pihkoluoma LC Helsinki/Roihuvuori

1.lohko Jouko Salminen LC Helsinki/Roihuvuori

2.lohko

 

Alue III Timo Rantanen LC Helsinki/Floorankenttä

1.lohko Päivi Frisk LC Helsinki/Keskuspuisto

2.lohko Annika Kuusniemi LC Helsinki/Aurora

3.lohko

 

Alue IV Maila Hongisto LC Vantaa/Vernissa

1.lohko Marja-Liisa Saloranta LC Vantaa/Helsinge

2.lohko Eeva Ouni LC Vantaa/Vernissa

3.lohko Ilmari Kekkonen LC Vantaa/Hakunila

 

Alue V Henri Hansson LC Lovisa-Loviisa

1.lohko Päivi Aitkoski LC Mäntsälä/Mamsellit

2.lohko Pasi Nieminen LC Porvoo/Borgå

3.lohko Raimo Autio LC Artjärvi/Lapinjärvi/Myrskylä

 

Viestintävastaava


Toimittaja


Sosiaalinen media


Seuraa meitä
Facebook