Suomen Lions-liitto ry, piiri 107-N

LIONS N-PIIRI

Itäinen Helsinki, Vantaa ja Itä-Uusimaa

Yhteystiedot 2020-2021

Piirihallitukseen kuuluvat piirikuvernöörin (DG) lisäksi piirisihteeri (CS), piirin rahastonhoitaja (CT), piirin 1. varapiirikuvernööri (1. VDG), 2. varapiirikuvernööri (2. VDG) ja edellinen piirikuvernööri (IPDG), alueiden puheenjohtajat, lohkojen puheenjohtajat sekä asiantuntijajäseninä toimikuntien puheenjohtajat ja muut nimetyt asiantuntijat.

 

Kaikkien sähköpostiosoite on muotoa


Piirin johtoryhmä “Winning team”

 

Piirikuvernööri Markku Vesikallio LC Helsinki Pakinkylä

1.varapiirikuvernööri Markku Helle LC Sipoo Meri-Sibbo

2.varapiirikuvernööri Kjell Wikström LC Sibbo-Sipoo

 

IPDG Jenni Luomala LC Helsinki Finlandia 

Sihteeri Pekka Taskinen LC Helsinki Pakinkylä 

Rahastonhoitaja Anne-Maarit Bärlund LC Helsinki Finlandia

 

Jäsenjohtaja Merja Carlander LC Helsinki Malmittaret

Koulutusjohtaja Tiia Häyry LC Helsinki Finlandia

Palvelujohtaja Jyri Kurki LC Helsinki Kontula

Viestintävastaava Teija Loponen LC Helsinki Malmittaret 

 

 

Toimikuntien ja työryhmien jäsenet ja lisätietoja niiden toiminnasta löytyy vasemmasta laidasta kunkin ryhmän alta.

 

Muut piirihallituksen jäsenet:

 

PDG- ja kunniatoimikunta Jenni Luomala LC Helsinki Finlandia   

Ohjelmatoimikunta Jorma Nisula LC Helsinki Revonsalmi 

Nuorisovaihto Leena Kuismanen LC Porvoo/Blanka 

LCIF koordinaattori Timo Heinonen LC Helsinki/Kontula      

ARS-koordinaattori Annina Kuusiniemi LC Helsinki Aurora 

Quest Johanna Raivio LC Helsinki Keskuspuisto      

Leot Christoffer Hansson LC Helsinki Finlandia        

                                   

Sri Lankan ystävät Raino Heinonen LC Helsinki Revonsalmi          

Näkemisen puolesta työryhmä Arja af Heurlin LC Vantaa Helsinge

New Voices Jenni Luomala LC Helsinki Finlandia    

                                   

                                   

Alue I 1 VDG mentoroi                    

1 lohko Veijo Kekkonen LC Helsinki Revonsalmi 

(, , , , , )

 

2 lohko Outi Hanslin LC Helsinki Viapori         

(, , , , , /) 

                                   

Alue  II 1 VDG mentoroi                  

1 lohko Mikko Koskinen LC Helsinki Finlandia  

(, , , , , )

 

2 lohko Lasse Myllymaa LC Helsinki Kontula 

(, , Helsinki/Mellunmäki, , , 

                      

Alue III 2 VDG mentoroi                  

1 lohko Päivi Frisk LC Helsinki Keskuspuisto 

(, , , , )

 

2 lohko Lasse Halme LC Helsinki Pakinkylä   

(, , , , )

 

3 lohko Mirva Neva-aho-Simonsen LC Helsinki Malmittaret

(, ,  , , Helsinki/Puistola, ,     

                           

Alue IV 2 VDG mentoroi                  

1 lohko Pirjo Luukkonen LC Vantaa Helsinge

(, , , , , ,  (liitännäisklubi)

 

2 lohko Pertti Ratia LC Hiekkaharju-Sandkulla    

(, , , , )     

 

3 lohk Leena Lehtihalmes LC Vantaa Komeetat

(, , ,    

    

Alue V 2 VDG mentoroi                   

1 lohko Erkki Pusula LC Askola 

(, , , , ,

)

 

2 lohko Kari Leskinen LC Porvoon mlk-Borgå lk

(, , , , , , )

 

3 lohko Jan Backman LC Lappträsk/Liljendal/Pernå

( , , , )

 

Viestintävastaava


Toimittaja


Sosiaalinen media


Seuraa meitä
Facebook