Suomen Lions-liitto ry, piiri 107-E

LIONS E-PIIRI

Leijonat ja klubit - Me palvelemme

Piirihallitus 2021-2022



E-piirin piirihallitus 2021-2022


Yhteystieto-lipare liitteenä:

lipare_2021-22_an.pdf  

Piirikuvernööri

DG Antti Nuottajärvi (Viivi Villa-Nuottajärvi)

LC Tampere/Köyhät Ritarit

Lamminpäänkatu 33, 33420 Tampere

045-8022425

 

1. varapiirikuvernööri

1. VDG Anita Tihveräinen

LC Tampere/Näsinneula

Listakatu 13 B 11

33400 Tampere

050-5952000

 

2. varapiirikuvernööri

2. VDG Antti Juva

LC Tampere/Kaukajärvi

Muinaishaudankatu 10 B 7

33710 Tampere

050 5111716


Edellinen piirikuvernööri

Piirin neuvontavastaava

DG Ahti Kallioinen (Hilkka)

LC Toijala

Käyräläntie 395, 37800 Akaa

040-7753306

 

Piirisihteeri

CS Erkki Voutilainen (Sirkka-Liisa)

LC Valkeakoski

Mattilantie 25, 37600 Valkeakoski

040-5036037

 

Piirin rahastonhoitaja

CT Ritva Kuisma (Heikki)

LC Toijala/Arvo.Ylppö

Hillerinpolku 2

37910 Akaa

040-5387699


Työryhmät ja toimikunnat


ARS 2020-2023

Pj. Timo Ikkala (Seija)

Ikkalantie 31

34600 RUOVESI

050 5479455

 

Jäsen (GMT) 2020-2023

Pj. Marja Sundström

LC Lempäälä/Sääksjärvi

Piiponraitti 2 A 27

37500 Lempäälä

045 1336898

 

Palvelu GST 2020-2021

Jussi Virtanen

LC Tampere/Amuri

Vestonkatu 49

33580 Tampere

050 54021520

 

 

Koulutus (GLT) 2020-2023

Pj. Heidi Rantala

LC Tampere/Siilinkari

Inkerinkatu 11

33580 Tampere

044 588 5664


Kongressi 2020-2023

Ismo Sakala

LC Toijala

Metsäpolku 3

37800 Akaa

0400-693332

 

 

LCIF 2020-2023 + muut

IPDG Sirkka-Liisa Voutilainen (Erkki)

LC Valkeakoski/Rapola

Mattilantie 25

37600 Valkeakoski

0400 913091

 

Nuorisovaihto 2019-2022

Tarja Kyttälä

LC Valkeakoski/Rapola

Pastintie 68, 37860 Kärjenniemi

040 0578326

 

Lions Quest 2019-2022

Marja-Leena Niskanen

LC Valkeakoski/Rapola

Apiankatu 16 A 7, 37600 Valkeakoski

040-0549927


Tiedotus ja internet 2019-2022

Sami Dahlman

LC Kangasala/Harjula

Tuulentie 15, 36220 Kangasala

040 5477294

 

 

LOHKOT ALUEITTAIN


I ALUE

1. lohko

 Ari Kolehmainen

LC Tampere

Kauppakatu 4 A 4

37100 NOKIA

040 4122458

 

 

2.lohko

Elisa Helminen

LC Tampere/Siilinkari

Koljontie 58

33500 TAMPERE

040 5032661

 

3. lohko

??

 

II ALUE

1. lohko

Soini Köppä

LC Kangasala

Niittymäenkuja 1 B 33

02200 ESPOO

0400 582597

 

 

2. lohko

Jarmo Kivineva

LC Kuhmalahti

Kallioisenkaarre 4

36840 POHJA

045-3565002

 

 

III ALUE

1. lohko

Marko Taipale

LC Ylöjärvi/Keijärvi

Taipaleentie 12

34320 PARKKUU

040 5965870

 

2. lohko

Veli Haapanen

LC Mouhijärvi

Kapalontie 9

38460 SASTAMALA

0400-232949

 

IV ALUE

1. lohko

Kari Järvelin

LC Hämeenkyrö

Sillanpääntie 121

39100 HÄMEENKYRÖ

040 5568045

 

2. lohko

Erkki Törmä

LC Kuru

Leppäjärventie 3

34300 KURU

040 4169970

 

V ALUE

1. lohko

Ilkka Kivelä

LC Lempäälä/Kipinä

Himminpolku 7 B 11

37500 LEMPÄÄLÄ

040 7370073

 

2. lohko

Sari Lajusuo

LC Toijala/Arvo Ylppö

Ajulantie 23

37800 AKAA

0400 987966

 

3. lohko

Mirva Rajala

LC Urjala/Linnataret

Uutisjärventie 215

31760 URJALA

041 4592654

Julkaisujärjestelmänä Verkkoviestin