Suomen Lions-liitto ry, piiri 107-E

LIONS CLUB KYLMÄKOSKI

Myös naiset tervetulleita LC Kylmäkosken jäseniksi

Marraskuun kuukausikokouksessa (11.11.2019) Kylmäkosken Lions Club päätti avata ovet myös halukkaille naisleijonille. Tähän asti klubissa on ollut varsinaisina jäseninä vain miehiä, mutta maanantaisen kokouksen jälkeen klubin jäseniksi voi tulla myös naisia. Kylmäkoskella ei ole ollut naisille omaa lions klubia, mutta on ollut havaittavissa heidän joukossaan mielenkiintoa lions-toimintaa kohtaan. Joten aktiiviset naiset kuin myös edelleen miehet, olette lämpimästi tervetulleita mukaan toimintaamme.

 

Otathan yhteyttä yhdistyksemme sihteeriin Petri Niemiseen (040 500 7279) tai presidenttiimme Jouni Alvariin (040 555 8694) tai yhdistyksen sähköpostin kautta: , niin tulet saamaan lisäinfoa liittymiskuvioista.Suomen Lions-liitto ry Suomen Lions-liitto ry E-piiri E-piiri
Julkaisujärjestelmänä Verkkoviestin