Toimintakauden 2021-2022 viimeinen klubitapaaminen

LC Viialan toimintakauden 2021-2022 viimeinen kuukausi tapaaminen vietettiin Torikadun Millerinassa.
Klubin vuosijuhlien sekä kaatuneiden muistopäivän tilaisuus taisi verottaa kokousosallistumista joka jäi kauden alhaisimpiin.
Jos väkeä oli vähän oli kuitenkin tunnelma korkealla klubin juhlittujen syntymäpäivien jälkeen.
Kokouksessa muistettiin kokouspaikkamme pitäjää ja leijonalauman ruokkijaa Teijaa kukalla ja pienellä lahjakortilla, jolla hän pääsee herkuttelemaan ravintolaan.
Kokouksessa myös Lion Orvo kiitti veljiä Melvin Jones jäsenyydestä, joka julkistettiin vuosijuhlassa.

Kokouksen ja kauden päätteeksi presidentti kiitti leijonia kahdesta kaudesta, sama hallitus toimi Viialan klubissa kaksi toimikautta peräkkäin. Ja tietysti presidentin vitjojen luovutus ensi kauden johtajaleijonalle.
Hyvää kesää!