Suomen Lions-liitto ry

LIONS-PIIRI 107-N ry

Itäinen Helsinki, Vantaa ja Itä-Uusimaa

Yhteystiedot 2021-2022


Piirihallitukseen kuuluvat piirikuvernöörin (DG) lisäksi piirisihteeri (CS), piirin rahastonhoitaja (CT), piirin 1. varapiirikuvernööri (1. VDG), 2. varapiirikuvernööri (2. VDG) ja edellinen piirikuvernööri (IPDG), alueiden puheenjohtajat, lohkojen puheenjohtajat sekä asiantuntijajäseninä toimikuntien puheenjohtajat ja muut nimetyt asiantuntijat.

 

Kaikkien sähköpostiosoite on muotoa 


Piirihallitus kaudella 2021 - 2022

Piirikuvernööri                           Markku Helle                   LC Sipoo/Meri-Sibbo

Edellinen piirikuvernööri        Markku Vesikallio          LC Helsinki/Pakinkylä

1. Varapiirikuvernööri               Kjell Wikström                LC Sibbo-Sipoo             

2. Varapiirikuvernööri               Pekka Taskinen              LC Helsinki/Pakinkylä   

Piirisihteeri                                  Marja-Leena Turunen    LC Helsinki/Aurora

Rahastonhoitaja                          Anne-Maarit Bärlund    LC Helsinki/Finlandia

Jäsentyöryhmän koordinaattori   Merja Carlander        LC Helsinki/Malmittaret

Johtajakoulutusryhmän koordinaatt.  Lasse Halme      LC Helsinki/Pakinkylä

Palveluryhmän koordinaattori    Jyri Kurki                     LC Helsinki/Kontula

LCIF-koordinaattori                        Timo Heinonen           LC Helsinki/Kontula

Viestintätoimikunnan puheenjohtaja  Teija Loponen   LC Helsinki/Malmittaret

 

Lohkojen puheenjohtajat

Alue I          

1. lohko                        Outi Hanslin              LC Helsinki/Viapori        

2. lohko                        Juha Kling                LC Helsinki/Revonsalmi                     

                                                                

Alue II

1. lohko                         Kati Arkkila               LC Helsinki/Finlandia   

2. lohko                        Pentti Väisänen        LC Helsinki/Kontula

 

Alue III

1. lohko                         Kyösti Pyysalo          LC Helsinki/Floorankenttä

2. lohko                        Niina Minkkinen      LC Helsinki/Aurora        

3. lohko                        Aarne Österberg        LC Helsinki/Siltamäki    

                     

Alue IV                                                                          

1. lohko                          Juha Väänänen        LC Vantaa/Hämeenkylä

2. lohko                         Jarmo Laurila            LC Hiekkaharju-Sandkulla

3. lohko                          Elli Yliportimo          LC Vantaa/Komeetat     

 

Alue V                                                                        

1. lohko                           Erkki Pusula              LC Askola

2. lohko                          Kari Leskinen             LC Porvoo mlk-Borgå lk

3. lohko                          Anne Sokka-Tuomala   LC Loviisa/Queen-Lovisa

 

Piirihallituksen työskentelyyn ja kokouksiin osallistuvat toimikunnat ja muut toimijat

PDG- ja kunniatoimikunta         Markku Vesikallio          LC Helsinki/Pakinkylä   

Ohjelmatoimikunta                      Päivi Vahlberg                 LC Helsinki/Finlandia

Toimittaja                                        Arja Oksanen                   LC Helsinki/Malmittaret

Sosiaalinen media (some)           Anne Sokka-Tuomala   LC Loviisa/Queen-Lovisa

Nuorisotyö ja -vaihtotoimikunta   Leena Kuismanen      LC Porvoo/Blanka

ARS-toimikunta                               Annina Kuusiniemi     LC Helsinki/Aurora

Lions Quest                                        Johanna Raivio             LC Helsinki/Keskuspuisto

Leot                                                      Christoffer Hansson     LC Helsinki/Finlandia

IR ja Sri Lankan Lions-ystävät     Raino Heinonen            LC Helsinki/Revonsalmi

Näkemisen puolesta työryhmä    Arja af Heurlin              LC Vantaa/Helsinge

New Voices                                        Jenni Luomala              LC Helsinki/Finlandia

Viestintävastaava


Toimittaja


Sosiaalinen media


Seuraa meitä
Facebook
Instagram